Po przeczytaniu słów tego człowieka przestaniesz pomagać ludziom! Może wydać ci się to dziwne, ale on ma całkowitą rację

Kiedy jesteśmy dziećmi, jesteśmy uczeni, by zawsze dzielić się z innymi, pomagać innym, czasami kosztem własnego czasu.

Co, jeśli to nie jest dobra postawa, co jeśli pomaganie ma tylko złe skutki? Przyzwyczaja ludzi, że jakoś to będzie, bo zawsze znajdzie ktoś, kto pomoże. Ty się poświęcasz, więc ludzie biorą to za oczywiste, że to ty masz poświęcać czas i swoją energię dla innych. Jednak czy taka postawa jest coś warta, zwłaszcza współcześnie? Bloger CamMi Pham opracował trzy zasady, którymi kieruje się, pomagając innym.

Happy three teenagers hanging out outdoors and discussing something . Focus on girl

 

Nie pomagaj ludziom, którzy na to nie zasługują

Wielu ludzi pytało mnie o rady, jak zacząć swój biznes w Internecie. Zawsze im pomagałem, do czasu. Teraz nie dzielę się wiedzą za darmo. Dawniej znajomi umawiali się ze mną tylko po to, by przedyskutować jakiś problem, zapytać mnie o radę. Stwierdziłem, że bankierzy też mają znajomych, ale nie dają im pieniędzy. Nie powinieneś dawać tego, co zdobyłeś z ciężkim trudem za darmo. Płaciłeś za książki, płaciłeś swoim czasem nad nimi spędzonym. Nie wyrówna tego to, że ktoś zapłaci za twoją kawę.

Ludzie nie rozumieją, że musisz przecież zarobić na rachunki i życie, bo sam nie szanujesz swoich umiejętności. Nie będą się przejmować, że masz robotę do zrobienia, przecież to tylko wypad na kawę. Nie wpada im na myśl, że gdy im pomagasz, szukasz dla nich informacji, spędzasz czas, który mógłbyś spędzić nad swoimi obowiązkami. Jeśli ludzie tego nie widzą, nie pomagaj im. Nie musisz się tłumaczyć dlaczego. To twoja wiedza i twój czas.

Desperate employee

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply