Nie przestawał mówić o swoim zagadkowym projekcie. Kiedy zniknął, jego rodzina znalazła to…

W 2013 roku Bruno Borges z Rio Branco w Brazylii rozpoczął tajemniczy projekt, który przez cztery długie lata trzymał w tajemnicy przed swoją rodziną.

Pożyczał pieniądze od całej rodziny, by móc doprowadzić do końca swoje przedsięwzięcie. Kiedy przy kolejnej pożyczce matka spytała go, po co mu pieniądze powiedział tylko, że pracuje nad czymś, co zmieni losy ludzkości na lepsze. Rodzice nie dociekali, co robi ich syn w swoim pokoju.

Kiedy pojechali na wakacje Bruno wyciągnął od kuzyna 6 tys. dolarów, zamknął swój pokój na głucho, a sam zniknął bez śladu. Po miesiącu państwo Borges wrócili z urlopu. Syna nie zastali w pokoju znaleźli jednak coś, co bardzo ich zaniepokoiło…Rodzice Brunona w sprawę zaangażowali policję. W obecności stróżów prawa zdecydowali się otworzyć pokój syna, miejsce zagadkowego projektu.

Domyślacie się już, co tam znaleźli? Zajrzyjcie na następną stronę. Tam znajdziecie odpowiedź.

azylijczyków wyglądał jak żywcem wyjęty z planu „Indiany Jonesa”, czy „Bibliotekarza”, wszędzie pełno było manuskryptów. Rodzice Brunona odkryli w nim 14 ręcznie spisanych ksiąg w języku, który pierwszy raz zobaczyli na oczy. Całe ściany również pokryte były dziwnymi symbolami i tajemniczymi inskrypcjami, których nie dało się odszyfrować. Najdziwniejsze rzucało się jednak w oczy już od progu. W samym centrum pokoju stał ogromny posąg Giordana Bruna.

Włoski dominikanin i filozof, znany był z kosmologicznych teorii i wiary w to, że wszechświat jest nieskończony, a w jego centrum nie ma wcale ciał niebieskich. Rodzice Brunona nie mieli pojęcia, w jaki sposób rzeźba warta tysiące dolarów znalazła się w pokoju ich syna!

zesyłka musiała być dostarczona pod osłoną nocy lub w czasie ich nieobecności. Teraz stała sobie jak gdyby nigdy nic w środku pokoju, żeby było jeszcze dziwniej, naznaczonym transmutacyjnym okręgiem (transmutation circle ang.), którego używali alchemicy. Był to symbol, dzięki któremu, jak wierzono, człowiek może zmienić kształt, lub formę, przemienić się, „transmutować”. Według matki Brunona, która jest psychologiem, Borges był wyjątkowo inteligentnym człowiekiem, który studiował filozofię od wielu lat.

Czytał wszystkie prace Szekspira, Biblię, i bardzo podziwiał Giordano Bruno. Kobieta nie wierzy, by jej syn miał problemy psychologiczne. Jego koledzy wierzą w to, że mężczyźnie udało się odkryć oś wyjątkowego. A waszym zdaniem co mogło się stać z mężczyzną, który zniknął  w tak zagadkowy sposób?

Poniżej filmik z relacją rodziców poszukiwanego Brunona z wejścia do pokoju ich syna. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tv.r7.com, viralnova.com, imgur.com, youtube.com

Reply