„Nie wychowuję księżniczek, Ty też nie powinieneś” – mówi ojciec pięciu córek. Jego rady są nietypowe, a podejście do ojcostwa mistrzowskie!

Tatusiowie szaleją za swoimi pociechami.

Gdy w rodzinie przychodzi na świat dziewczynka, zwykle najszczęśliwszy jest tatuś. Określenia oczko w głowie i córeczka tatusia nie biorą się znikąd. Mężczyźni wprost szaleją za swoimi małymi księżniczkami. Po ich przyjściu na świat nie widzą poza nimi świata. Dbają o nie, troszczą się jak o najcenniejszy skarb, chronią, a gdy maluszki dorastają i przyprowadzają do domu kawalerów, biada tym, którym źle z oczu patrzy.

 

Chłopcy, których córki przyprowadzają do domu zwykle są na kontrolowanym i nieraz muszą wznosić się na wyżyny uprzejmości, by nie nadepnąć na odcisk zaborczym tatusiom. To nie tak, że ojcowie nie ufają swoim córkom. Większość tatusiów woli jednak sprawdzić, czy aby na pewno ich córka nie pakuje się w związek z kimś dla niej nieodpowiednim. Wydaje im się, że ich córki nie znają pełni swej wartości i przez to wybierają kawalerów, którzy nie dorastają im do pięt.

Tak przynajmniej ojcowie tłumaczą fakt, że żaden z chłopaków tak naprawdę im się nie podoba i wszyscy kręcący się wokół ich córek mają jakieś wady, albo złe zamiary.

 

Bardzo rzadko zdarza się ojciec, który nie myśli w ten sposób, a swoją latorośl traktuje nie jak małą księżniczkę, ale dorosłą, pewną siebie i odpowiedzialną kobietę, zdolną do podejmowania samodzielnych decyzji. Tacy tatusiowie są na wagę złota, a inni mężczyźni mogą brać z nich przykład tego, jak okazać swoim córkom szacunek i zaufanie.

Jeffrey Warren Welch, pisarz, a prywatnie ojciec pięciu córek z Tenessee, mówi o sobie „ojciec feminista”. To feminista w dobrym znaczeniu tego słowa, nie walczy o drobnostki, nie kreuje podwójnych standardów. Swoją postawą pokazuje jak powinno się traktować kobiety. Dla chłopców, którzy chcą się spotykać z jego córkami ma kilka prostych rad.

Podobne wskazówki mogą być inspiracją dla niejednego tatusia. Przejdź na następną stronę i je poznaj.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : rebelcircus.com, redbookmag.com

Reply