Nie zgadniesz ile lat ma ta suknia ślubna!

Stara tradycja ślubna mówi, że kobieta podczas ślubu musi mieć coś starego i nowego, coś pożyczonego i niebieskiego. Te cztery amulety mają jej zapewnić szczęście w dalszym życiu. Oczywiście przesądów ślubnych jest tak wiele, że brakłoby miejsca, by je wszystkie wymieniać. Jednak te podstawowe jak się okazuje prawo działa w każdym kraju. 

Abigail Kingston z Pensylwanii może się pochwalić czymś naprawdę starym! Posiada bowiem suknie ślubną, która przechodzi z pokolenia na pokolenie, a dziewczyna jest już 11 szczęśliwą mężatką, która założy rodzinną suknię!


Sukienka ma 120 lat! Pierwszą panną młodą, która w niej wystąpiła była Mary Lowry Warren, która wychodziła za mąż w 1895 roku. A ostatnią do tej pory mama Abigail, Leslie Kingston, która włożyła ją w 1991 r.

heirloom-wedding-dress-11th-bride-120-years-old-abigail-kingston-111

2

3


Żeby nie było tak wspaniale, widać było, że sukienka jest już stara, biel zażółciła się, pojawiły się drobne dziurki i plamy. Po 200 godzinach pracy eksperta od renowacji sukni, była gotowa by ją włożyć.

5

4


Abigail doprowadziła do całkowitej renowacji sukienki, tak by wyglądała jak w chwili gdy założyła ją pierwsza panna młoda.

6

7


Która panna młoda nie chciałaby takiej sukni :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply