Dzieci bez żadnej kontroli oglądają YouTube. Okazuje się, że jest to bardziej niebezpieczne niż może się wydawać

Dzieci mają stały dostęp do internetu, szybko uczą się jak obsługiwać tablety, smartfony czy komputery, bez przeszkód potrafią znaleźć to, co chcą.

Już od pierwszych chwil dziecko się uczy. Przez naśladowania i pilne obserwowanie, co robią inni, jest w stanie nauczyć się, jak funkcjonować w społeczeństwie. Każde dziecko nowinki technologiczne, które starsza osoba musi długo studiować, opanowuje w kilka chwil. Metodą prób i błędów szybko uczą się, co i jak nacisnąć, żeby zobaczyć ulubioną bajkę.

Często rodzice, którzy mają na głowie wiele spraw, pozwalają dziecku oglądać bajki bez kontroli, co tak naprawdę leci na ekranie. Wielu rodziców korzysta z serwisu internetowego YouTube, a nie tylko oni. Serwis ten umożliwia darmowe dzielenie się treściami wideo, można tam znaleźć wszystko. Od teledysków, klipów, filmów po zabawne filmiki z kotami, instrukcje, kursy, bajki.

Jednak jak cały internet serwis ten nie jest wolny od wpływów ludzi, którzy umieszczają w nim szkodliwe treści. A ich pomysłowość zaskakuje na każdym kroku. Ludzie potrafią umieszczać treści brutalne, erotyczne, a nawet gorszące. I o ile dorośli są lepiej przygotowani na ataki takimi treściami, to dzieci są zupełnie bezbronne.

Na kolejnej stronie przeczytasz, dlaczego nie wolno pozostawiać dziecka samemu sobie, gdy to korzysta z serwisu YouTube. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, youtube.com

Reply