Te uwielbiane na całym świecie czekoladki są niebezpieczne dla zdrowia! Zastanów się dwa razy, zanim po nie sięgniesz lub podasz je dziecku!

Kilka dni temu niemiecka organizacja kontrolująca jakość żywności – FoodWatch –  podała do wiadomości publicznej niepokojące informacje. Okazuje się, że w popularnych i uwielbianych przez niemal wszystkie dzieci Kinder Czekoladkach znajdują się szkodliwe substancje, o których ostatnio coraz częściej mówi się jako o jednej z przyczyn nowotworów.

W słodyczach znaleziono m.in. nasycone oleje mineralne, które w ogóle nie powinny być spożywane przez człowieka! Pytanie, jak znalazły się w słodyczach, dedykowanych przecież także dla dzieci…

kinder

W związku z powyższymi faktami FoodWatch apeluje o wycofanie szkodliwego produktu z niemieckich sklepów. Czy apele przyniosą odpowiednie efekty? Czas pokaże.

Jednak lista niemieckiej organizacji nie kończy się na „kinderkach”.

Na czarnej liście znajdują się także praliny Fioretto Nougat Mini firmy Lindt oraz batony Sun Rice Classic Schoko-Happen.

Producenci zadeklarowali, że w przyszłości będą uważniej monitorować produkcję swoich wyrobów, ale równocześnie podkreślili, że substancje znalezione w ich produktach występują naturalnie w środowisku, przez co mogą przenikać także do żywności. Myślicie, że można im zaufać? Czy raczej to nieudolna próba wyjścia z całej sytuacji „z twarzą”?

kinder czekolada

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply