Totalnie zwyczajne rzeczy, które kiedyś uważano za śmiertelnie niebezpieczne!

Kiedyś były czasy, że dorosłym wierzyło się w każde słowo. Nie było internetu, w którym można było znaleźć informacje. Kiedyś, gdyby nam dostatecznie sługo powtarzano, wierzylibyśmy, że niebo jest zielone. Jednak z czasem nauczyliśmy się weryfikować informacje od innych i używać własnego, logicznego myślenia. 

Tak było z wieloma wynalazkami, które na początku były uznawane za niebezpieczne i niepotrzebne, a teraz są częścią życia tak pospolitą, że nie zauważamy ich na co dzień.1. Klimatyzacja

W 1929 senator John Rankin stwierdził, że chłodne pokoje przyczyniają się do śmierci ludzi. Cóż mylił się i to bardzo, gdyż klimatyzacja uratowała wielu ludzi podczas upałów, którzy bez tego mogliby umrzeć z przegrzania. 

1


2. Pisanie listów

Ludzie w późnych latach XIX wieku uważali, że młode dziewczęta pisząc listy do chłopców niszczą ich młode umysły.

2


3. Pomidory

Kolejny XIX osąd twierdził, że pomidory są trujące i zakażone robakami. Dopiero potem ktoś odkrył, że w tym osądzie nie ma krzty prawdy.

3


4. Lizanie znaczków pocztowych

W 1920 roku uważano, że polizanie znaczka jest równoznaczne z zamówieniem sobie trumny. Jednak odsetek liżących, którzy przeżyli spotkanie z śmiertelną trucizną udowodnił, że teoria jest błędna. 

4


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : pixabay.com

Reply