Czy jazda po polskich drogach może być bezpieczna? Oglądając te nagrania z samochodowych kamer, obawiam się, że nie

Liczba samochodów w Polsce z roku na rok wzrasta. Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez posiadania własnego auta, dostępnego tylko do ich dyspozycji. Skutkiem wzrostu ilości kupowanych przez polaków samochodów jest oczywiście wzmożony ruch na drogach, nie tylko w miastach, ale również na trasach międzymiastowych. 

Wszyscy chcemy jeździć po bezpiecznych drogach, ale często zapominamy, że to własnie od nas kierowców zależy owo bezpieczeństwo. Każdy uczestnik ruchu drogowego jest bowiem odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też za innych ludzi, którzy podróżują w pojazdach dookoła, dlatego należy za kierownicą być skupionym i rozważnym, by swą nieuwagą czy głupotą nie doprowadzić do poważnego wypadku, w którym ktoś może stracić zdrowie lub ponieść śmierć.


auto-pas


Czasem wystarczy moment zagapienia, by doszło do kolizji, ale niestety wypadki częściej zdają się być skutkiem braku wiedzy i umiejętności kierowców niż ich roztargnienia. Podczas podróżowania po naszym kraju, można dostrzec osoby, które kompletnie ignorują przepisy i stwarzają niewyobrażalne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze reprezentują też piesi i rowerzyści.

Czasem trudno zrozumieć, co kierowca miał na myśli wykonując dany manewr

auto-1


Takich nieodpowiedzialnych kierowców coraz częściej można „podziwiać” na nagraniach wykonanych kamerkami samochodowymi, które zainstalowała już spora ilość kierowców. Nagranie te są doskonałym przypomnieniem, że jazda samochodem to nie zabawa, a przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania na drodze, może kiedyś uratować nam życie.

Zachowanie niektórych kierowców przeraża, aż trudno wybrać z tego zestawienia kogoś najmniej rozsądnego

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply