Język 7-letniej dziewczynki na kilka godzin utkwił w kubku Disneya! Firma w panice wycofuje produkt ze sklepu, a rodzice drżą o swoje pociechy

Na izbie przyjęć Megan trafiła pod opieką najlepszych lekarzy. Medycy zdecydowali, że nie ma możliwości, by wysunąć język z wieczka. Powoli za pomocą piły i wiertarki, udało się wpierw rozciąć naczynie i odseparować wieczko od kielicha. Dopiero wtedy przystąpiono do usuwania zaklinowanego narządu, który na szczęście udało się oswobodzić. Później leczenie skupiło się głównie na walce z opuchlizną i mocnym bólem.

Język tkwił w kubku około 5 godzin. Dziewczynce został ślad, który był widoczny jeszcze przez kilkanaście dni. To pokazuje, jak niewiele brakowało, by doszło do tragedii, czyli trwałego uszkodzenia języka, który jest kluczowy dla umiejętności mówienia i jedzenia.

Mama Megan uważa, że przyczyną tragedii była wada konstrukcyjna kubka, gdyż w przeciwieństwo do innych tego typu naczyń z zamknięciem, jego pokrywka nie miała mini zaworu, czyli niewielkiej dziurki po przeciwnej stronie niż ustnik, która zapewnia cyrkulację powietrza w czasie picia i chronił przed zassaniem.

Historia feralnego kubka dotarła do przedstawicieli firmy Disney, którzy zdecydowali o wycofaniu go ze sprzedaży, a Megan wysłali w ramach przeprosin zabawki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply