Używasz telefonu podczas korzystania z toalety? To fatalny nawyk, którego jak najszybciej powinieneś się pozbyć!

Z pozoru niewinne nawyki mogą okazać się zgubne.

Każdy człowiek ma jakieś przyzwyczajenia i nawyki, a regularnie powtarzanie pewnych czynności wynika z różnych przyczyn, np. wygody, przyzwyczajeń czy upodobań. Zanim jednak dane zachowanie wejdzie nam w nawyk i stanie się codziennym rytuałem, warto zastanowić się, czy aby na pewno ta czynność jest dla nas bezpieczna.

Telefony komórkowe zrewolucjonizowały komunikację między ludźmi, ale nie tylko. Dziś komórki to małe centra dowodzenia, które pozwalają nie tylko dzwonić i wysyłać smsy, ale także słuchać muzyki, oglądać filmy, edytować teksy, robić zdjęcia, grać i wiele wiele innych.

Wielofunkcyjność i wszechstronność współczesnych telefonów sprawiły, że wiele ludzi uzależniało się od korzystania z nich. Takie osoby nie rozstają się z komórkami nigdy i chodzą z nimi wszędzie, również do toalety, gdy mają zamiar załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Korzystanie z smartphone w toalecie jest bardzo popularne, ponieważ dzięki możliwości przeglądania stron internetowych, zapewnia on rozrywkę podczas żmudnego wypróżniania się. Wielu osobom nawyk serfowania po necie czy pisania smsów gdy siedzą na „tronie”, wydaje się nieszkodliwy, a to błąd.

Zachowanie pełnej sterylności w łazience jest niemożliwe. Czy chcemy tego czy nie, to doskonale miejsce do rozwoju patogenów, które znajdują się wszędzie i tylko czekają, by na jakimś przedmiocie opuścić łazienkę i rozprzestrzenić się dalej.

O tym, co zagraża nam najbardziej podczas korzystania z telefonu w toalecie, przeczytacie już na drugiej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tiposano.com

Reply