Bezpańskie psy robią się niebieskie po wypiciu wody z tej rzeki! To nie żart, tylko realne niebezpieczeństwo

Są na świecie państwa, które bardzo dbają o środowisko, ale są i takie, które zupełnie nie martwią się wszechobecnymi zanieczyszczeniami.

Do tych pierwszych należą kraje wysokorozwinięte, prowadzące ekologiczną politykę i dbające o czystość powietrza, wód i gleby. Państwa takie jak Indie, Chiny, Iran, Bangladesz czy Pakistan raczej nie przejmują się skażonym powietrzem, czy glebą. Tysiące obywateli tych krajów co roku umiera z powodu chorób wywołanych przez toksyczne związki.

Mnóstwo ludzi jest hospitalizowanych ze względu na problemy z płucami, zapalenia oskrzeli czy długotrwałe biegunki wywołane spożyciem mocno zanieczyszczonej wody. Rozwój przemysłu, motoryzacji i rolnictwa doprowadził do ogromnego skażenia środowiska a tym samym skrócenia długości ludzkiego życia. Władze każdego państwa powinny jak najszybciej rozwiązać ten poważny problem, bo poziom zanieczyszczeń na świecie gwałtownie wzrasta, a ze zdrowiem obywateli jest coraz to gorzej.

Na ulicach Bombaju zaczęły pojawiać się psy o niezwykłej sierści. Ich futra są niebieskie i wyglądają, jakby ktoś wylał na nie barwnik. Okazało się, że nikt nie zafarbował ich celowo. Czworonogi są same sobie winne, ponieważ wypiły wodę z bardzo zanieczyszczonego zbiornika wodnego. Woda w rzece Kasadi nie nadaje się do spożycia i ludzie omijają ją szerokim łukiem, jednak bezpańskie zwierzęta często podchodzą do brzegów, aby się napić.

Co dzieje się po spożyciu takiej wody? O tym na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply