Niemowlę uśmiecha się sekundę po tym, gdy słyszy głos taty. Rozczulające zdjęcie podbija internet

Rodzicielstwo to ciężki kawałek chleba. 

Dziś często podkreśla się właśnie trudy wychowania dzieci. Mówimy o wszystkich tych aspektach, którymi nie chwalą się rodzice. Podkreślamy odpowiedzialność, którą trzeba na siebie brać. Wspominamy o nieprzespanych nocach, płaczu i kolkach, a także buntach dzieci, ich napadach złości itd. W tym wszystkim można zapomnieć o tym, jakim skarbem jest posiadanie dziecka.


Malec w rodzinie odmienia życie. Oczywiście nie każdy jest stworzony do tego, by mieć dzieci, ale radość tych, którzy je mają, bywa nie do opisania. Mówi się, że maleńkie dzieci nie potrafią się odwdzięczyć, czy wynagrodzić nam poświęceń. Są zbyt nieświadome, by to zrobić. Patrząc na to viralowe zdjęcie można jednak dojść do wniosku, że całe to narzekanie można włożyć między bajki.

Mała Antonella od momentu, w którym otworzyła oczy, wiedziała, że jest wśród najbliższych ludzi na ziemi. Czuła, że znajduje się przy sercu mamy, która nosiła ją w brzuchu. Ale prawdziwa magia stała się, gdy na świecie przywitał ją tata…

Antonellę jeszcze w brzuchu mamy okrzyknięto córeczką tatusia. Jej mama, Tarsila Batista pracowała jako sklepikarka, a potem kucharka aż do urodzenia małej. Tata dziewczynki, Flavio Dantas jest żołnierzem brazylijskiej marynarki wojennej. Życie na ciągłej służbie nie przeszkodziło mu jednak w oczekiwaniu na ukochaną córkę. Przez całą ciążę Flavio mówił do swego dziecka. Opowiadał małej o tym, jak mu minął dzień i powtarzał, jak bardzo ją kocha i jak mocno na nią czeka. 

Zawsze mówił jej, jak bardzo ją kocha. Dzień dobry, kiedy wychodził do pracy, wróciłem, gdy z niej wracał. Mówił, że zawsze jest przy niej, gładził mnie po brzuchu… I, co zadziwiające, zawsze wydawało mi się, że wtedy zaczynała się wiercić i ruszać – wspomina mama dziewczynki. 

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply