Była prześladowana przez weselnych gości, bo założyła „nieodpowiednią”sukienkę. Ktoś nawet oblał ją piwem! Czy faktycznie wyglądała tak źle?

Nie od dziś wiadomo, że kobiety są zazdrosne. Oczywiście nie wszystkie, ale spora część bardzo często przejawia te negatywne emocje.

Chodzi tu nie tylko o zazdrość o partnera, ale również o inne kobiety lub czyjeś życie. Panie zawistnie patrzą, gdy jakaś osoba jest od nich mądrzejsza, ładniejsza czy zgrabniejsza, a gdy te wszystkie cechy występują razem, wtedy już jest prawie koniec świata. Skąd to się bierze?

Psycholodzy twierdzą, że rywalizacja wewnątrzpłciowa jest spowodowana chęcią zdobycia i utrzymania dostępu do płci przeciwnej oraz niską samooceną. Zamiast ją podnieść i być bardziej pewnym siebie, wolimy zazdrościć innym i życzyć im wszystkiego, co najgorsze. Podobno zazdrość berze się również z barku miłości. Jeśli nie czujemy się wystarczająco kochani, nie jesteśmy zdolni do kochania siebie i innych.

Mieszkająca w Minneapolis Liz Krueger jest trenerką fitness i specjalistką od spraw zdrowego żywienia. To bardzo piękna kobieta, która może pochwalić się perfekcyjną figurą. Wszystko to zasługa ciężkiej pracy na siłowni i odpowiedniej diety. Liz jest dumna z tego, jak wygląda i chętnie wkłada sukienki przed kolano podkreślające jej długie i zgrabne nogi. Niestety, co niektórym zazdrosnym paniom niezbyt się to podoba. Zamiast popatrzeć na nią z podziwem i pogratulować wyglądu, wolą oczerniać, wyśmiewać i kierować pod jej adresem przeróżne złośliwości.

Przejdź na kolejną stronę, aby przeczytać o pewnej nieprzyjemnej sytuacji, która spotkała Liz na weselu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply