Osoby niepełnosprawne mają ogromne poczucie humoru i dystans do siebie. Wystarczy spojrzeć na te zdjęcia

Ludziom zdrowym czasami wydaje się, że życie osób niepełnosprawnych musi być trudne i smutne. Ograniczenia i konsekwencje, jakie niesie ze sobą kalectwo, mogą z perspektywy sprawnego człowieka być odbierane, jako zagrożenie dla prowadzenia wesołego i aktywnego trybu życia. Nic bardziej mylnego, bo niepełnosprawność nie odbiera pogody ducha i poczucia humoru. 

Ludzie niepełnosprawni również mogą być bardzo szczęśliwi. Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie swojego stanu, a kiedy do tego dojdzie, łatwiej jest nabrać dystansu do całej sytuacji. Często ludzie zdrowi są zdziwieni optymizmem i radością życia, jakie noszą w sobie takie osoby. Brak narządu ruchu po amputacji nie odbiera nikomu poczucia humoru, bo ono realnie nie zależy od defektów fizycznych, lecz od nastawienia, jakie dany człowieka ma do siebie i do świata.


tatuaz-pas


Trzeba jednak przyznać, że niektórzy niepełnosprawni zaskakują daleko posuniętym dystansem do siebie. Ich żarty na temat własnego kalectwa, zdają się niekiedy balansować na granicy dobrego smaku, a na pewno pokazują, że nie ma sytuacji, którą nie dałoby się obrócić w żart. Przykładem takiego podejścia może być robienie tatuaży, wykorzystujących zmienione chorobą lub wypadkiem części ciała lub zakładanie różnych przedmiotów na kikuty . Niewątpliwie są to bardzo ciekawe ozdoby, która pokazują, że osoby niepełnosprawne potrafią śmiać się z samych siebie.

Poznajcie 10 wyjątkowych osób po amputacjach, które pokazują, że mają ogromny dystans do siebie. A wy, umiecie śmiać się ze swoich defektów i słabości?

1. Tatuaż przedstawiający delfina idealnie wpasował się ramię

tatuaz-1


tatuaz-2


2. Ten mężczyzna ma na nią haka

tatuaz-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply