Porzucony i niepełnosprawny szczeniak dostał niezwykły prezent od losu: znalazł nie tylko kochający domu, ale i ciekawą pracę!

Nie wszystkie historie porzuconych zwierząt, zwłaszcza tych niepełnosprawnych, kończą się happy end’em. Psy odbiegające od normy i psiego kanonu piękna, często mają problemy ze znalezieniem domu i kochającej rodziny. Na szczęście w przypadku szczeniaka imieniem Koper, było zupełnie inaczej. 

Codziennie ratownicy ze służb zajmujących się zwierzętami, pomagają psom w trudnych sytuacjach. Po jednej z takich interwencji do Fetch Wisconsin Rescue w Medison (USA), trafiło rodzeństwo kilku uroczych szczeniaków. Pieski niczym się nie wyróżniały spośród innych uratowanych maluchów, były pełne energii oraz przejawiały dużą ciekawość świata. Niestety, u jednego ze szczeniaków stwierdzono nieprawidłowy rozwój przedniej łapki, która uległa trwałej deformacji.


Ludzie często porzucają szczeniaki, zwłaszcza jeśli te mają kłopoty ze zdrowiem.

980x-45-622x622


Niepełnosprawny pies ma o wiele mniejsze szanse na adopcję niż inne zdrowe czworonogi. Większość ludzi chce mieć idealne psy, które nie będą wymagały leczenia czy wzmożonej opieki, dlatego pracownicy ośrodka bardzo się zmartwili, kiedy okazało się, że Koper ma poważne kłopoty zdrowotne. Nie tracili jednak nadziei, że odnajdzie się ktoś, kto pokocha niepełnosprawnego szczeniaczka. Ich życzenia się spełniły, kiedy zadzwonił telefon z dalekiej Florydy.

Lewa łapka szczeniaka okazała się trwale podkurczona.

980x-123-622x500


Do schroniska w Medison zadzwoniła Jess Street. Kobieta na co dzień mieszka na Florydzie i prowadzi organizację społeczną “The Kindness Tribe”, która jak sama mówi, zajmuje się zmianą świata na lepsze, gdyż propaguje czytelnictwo i wspiera edukację. Kobieta szukała psa terapeutycznego, który mógłby dołączyć do jej zespołu i pomagać w “The Kindness Tribe”.

Pojawiła się nadzieja, że na świecie jest ktoś, kto zechce zaopiekować się tym uroczym psiakiem.

980x-38-622x414


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply