Tymi zdjęciami zachwycił się cały internet, ale podziw okazał się niesłuszny, gdyż fotki nie są prawdziwe

Informacje po przestrzeni internetu rozchodzą się lotem błyskawicy, więc jeśli już coś zacznie być udostępniane, trudno jest ten proces zatrzymać, a tym bardziej sprostować prawdziwość przekazywanych treści.

W sieci znajduje się wiele ciekawych, szokujących, przerażających czy zabawnych zdjęć. Część z nich jest oczywiście prawdziwa, ale wiele jest też takich, w które ingerował grafik. Niestety później takie przekłamane fotki są udostępniane i promowane jako autentyczne. Ludzie w to wierzą, udostępniają je dalej i tak nieprawdziwie treści zalewają internet.


tricked-pictures-p


Serfując po stronach WWW trzeba z rezerwą podchodzić do umieszczanych tam materiałów i dwa razy im się przyjrzeć, zanim przekażemy je znajomym, by i oni wpadli w osłupienie, co udało się sfotografować.

Prawdziwości poniższych fotek długo nikt nie sprawdzał, więc miliony ludzi uwierzyły w ich autentyczność, ale na szczęście już wiadomo, że to nie kadry uwieczniające rzeczywistość, ale wizja grafika.

A wy na autentyczność jakiegoś z poniższych 10 zdjęć daliście się nabrać? 

1. Niebieski arbuz

Owoc ten miał rosnąć tylko w Japonii, a wyróżniać miała go nie tylko zaskakująca barwa, ale też ciekawy słodko-kwaśny smak  z pomarańczową nuta. Niestety taki arbuz nie istnieje, a niebieski kolor zyskał w Photoshopie.  

tricked-pictures-2


2. Stópka nienarodzonego dziecka

Choć zdjęcie jest piękne i przyciąga uwagę, to niestety majstrował przy nim grafik, gdyż dziecko nie byłoby w stanie przebić się przez łożysko na tyle, by tak wyraźnie zaznaczyć swoją obecność we wnętrzu kobiety.

Jakimi nieprawdziwymi fotkami jeszcze karmi nas internet? Dowiecie się tego z kolejnych stron. 

tricked-pictures-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wittyfeed.com

Reply