Tych badań USG przyszłe mamy nie zapomną. Zobaczcie, co niesamowitego działo się w ich brzuchach

Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas wyjątkowy, pełen radości i nadziei, ale optymistyczną atmosferę zakłócają troskliwe myśli, dotyczące prawidłowego rozwoju dziecka i jego zdrowia. Do ich rozwiania może posłużyć badanie ultrasonograficzne, potocznie nazywane USG.

Dzięki aparatowi do USG lekarz jest wstanie zaglądnąć w głąb ciała człowieka i zobaczyć, co się w nim dokładnie dzieje. Takie badanie regularnie przechodzą ciężarne, a niekiedy podczas nich widać, coś czego mamy zupełnie nie spodziewają się  zobaczyć.


usg-2


Dzieci w łonie matki ruszają się, obracają i przybierają różne pozycje, niekiedy dość zabawne. Maluchy wykonują też instynktownie gesty, których znaczenia nie znają, zaś człowiek oglądający obraz USG ma wrażenie, że potomek świadomie się komunikuje. Wizyty, które zaowocowały takimi obserwacjami zapadają rodzicom w pamięć i sprawiają, że jeszcze bardziej nie mogą się doczekać swoich pociech na świecie.

Scan z USG to nasze pierwsze zdjęcie w życiu

usg-3


1. Pozytywny mały człowiek

Amerykańska para spodziewająca się dziecka wybrała się na kontrolne badanie USG. Kiedy lekarz pokazywał im obraz potomka, ten postanowił przekazać im wiadomość, że wszystko jest ok, poprzez podniesiony w górę kciuk. Z pewnością w przyszłości maluch będzie człowiekiem o optymistycznym nastawieniu do życia.

Już na kolejnej stronie zobaczycie filmik, jak dziecko w łonie matki bije brawo!

https://www.youtube.com/watch?v=e_W_9Rw_PAk

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply