Znęcali się psychicznie nad jego córką. Postanowił zareagować w sposób, jakiego zupełnie się nie spodziewali!

Przemoc w szkole jest zagadnieniem, o którym w ostatnich latach słyszymy coraz częściej. Miliony dzieci na całym świecie każdego ranka z obawą idą na lekcje, żyjąc w ciągłym strachu przed dręczycielami, którzy dokuczają im zarówno psychicznie, jak i fizycznie. W dodatku problem ten dotyka coraz młodszych dzieci – przemoc fizyczna i psychiczna pojawia się już wśród kilkulatków!

Przerażający jest również fakt, że coraz częściej ofiary szkolnej przemocy targają się na własne życie, bo nie otrzymują należytej pomocy ze strony dorosłych. Zdarza się, że najbliższe otoczenie dręczonego dziecka zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś jest nie tak, jak powinno być. A kiedy świadomość, że dziecko cierpi z powodu złośliwości kolegów i koleżanek, dociera do rodziców, również i oni stają się ofiarami całej sytuacji…

Co zrobiłbyś, gdyby nagle okazało się, że Twoje dziecko padło ofiarą szkolnej przemocy? Zamiast konfrontować się z prześladowcami, pewien tata postanowił zadziałać kreatywnie. Razem ze swoją szykanowaną córeczką nakręcił rewelacyjny klip, w którym zawarł mocne antyprzemocowe przesłanie.

Khari Toure to amerykańska gwiazda internetu, poeta i artysta słowa mówionego.

248

Mężczyzna napisał piękną hip-hopową piosenkę, zatytułowaną „Love Yourself”. Zadedykował ją swojej sześcioletniej córeczce, zastraszanej w szkole. Inspirujące teksty skierowane są do dzieci (ale nie tylko) i opowiadają o tym, jak wyjątkowy i niepowtarzalny jest każdy człowiek dookoła nas.

Antyprzemocowa akcja Khariego przyniosła oczekiwany efekt, a nawet udało mu się dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Raper wystąpił w kilku amerykańskich talk show, gdzie wykonał swój promujący koleżeństwo i empatię utwór.

Poniżej możecie obejrzeć całe wideo. Jeżeli przypadnie wam do gusty, prześlijcie je dalej! :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply