Nie mogli uspokoić swojej płaczącej córeczki. Potem znaleźli TO! Każdy rodzic powinien pamiętać o tym zagrożeniu!


Czasami taka błahostka jak włos może wyrządzić maluchowi wielką krzywdę. Warto zwracać na to szczególną uwagę. Tak opisuje tamten dzień Scott:

Mieliśmy dzisiaj popołudniu straszną sytuację z Molly. To, co się stało, dla nas było nowością, ale jak się okazuje, zdarza się częściej, więc pomyślałem, że podzielę się tym z moimi znajomymi rodzicami.

Byłem z rodziną na obiedzie i Molly była nieznośna, bardzo płakała – nic niezwykłego. Jednak jej płacz nie ustawał i zaczęła się przegrzewać, dlatego zaproponowałem Jess, żebyśmy zdjęli jej skarpetki. Wtedy zobaczyliśmy jej paluszek. Wokół niego owinął się włos, tak ciasno, że przebił się przez skórę i potencjalnie mógł zatrzymać w palcu krążenie.

Na szczęście dla Molly jej mama ma medyczne super moce i udało jej się usunąć włos za pomocą pęsety i szkła powiększającego w ciągu kilku minut. Zdjęcie zostało zrobione po 45 minutach. Niestety, włos przebił skórę wokół paluszka, ale mogło być znacznie gorzej, gdyby przyczyna płaczu nie została szybko zdiagnozowana lub gdyby włos okazał się trudny do usunięcia.

Lekarz powiedział, żeby w przyszłości zawsze przeglądać paluszki dziecka, kiedy płacze ono bez wyraźnej przyczyny.

Podzielcie się tą informacją ze znajomymi rodzicami. Warto wiedzieć o tym zagrożeniu i w razie czego – działać błyskawicznie. W innym wypadku konsekwencje mogą być poważne.

molly2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply