Praca nie musi być przyjemna, ale pożyteczna. Oto ludzie, którzy codziennie narażają życie, by wykonać zawodowe obowiązki

Praca jest nieodłącznym elementem życia miliardów ludzi, a jej brak doprowadza do zachwiania równowagi między aktywnością, a odpoczynkiem. Prowadzenie życia zawodowego jest o bardzo ważne dla człowieka, ponieważ pracując rozwijamy się i budujemy swoją pozycję w społeczeństwie. Niestety nie wszystkie zawody są należycie doceniane.

Wiele osób narzeka na prace w biurze, że jest nudna, monotonna czy stresująca. W rzeczywistości możliwość pracowania za biurkiem to duży luksus i szczęście, ponieważ na całym świecie są do wykonania o wiele gorsze prace, które na pewno odstraszyłyby większość biurowych gryzipiórków. Jeśli macie już dosyć siedzenia 8 godzin przed komputerem, pomyślcie o osobach, które by podołać swoim obowiązkom, muszą narażać własne życie i poświęcić temu niemal cały swój czas.


praca-pas


Żadna praca nie hańbi, ale hańbiący może być sposób traktowania pracownika, gdy wymaga się od niego nadludzkiego wysiłku, w nieludzkich warunkach. Niestety sytuacja ekonomiczna wielu regionów świata sprawia, że ich mieszkańcy godzą się wykonywać niebezpieczne prace bez żadnych zabezpieczeń, łamiąc wszystkie zasady BHP. Kiedy więc jeszcze raz pomyślicie, że wykonywany przez was zawód jest męczący i was unieszczęśliwia, to wspomnijcie osoby z poniższych zdjęć, które robią to, o czym większość osób nie chce nawet myśleć.

1. Operatorzy lądowisk na statkach muszą pracować w każdych warunkach pogodowych

7586_1


2. Za zabezpieczenie czyścicielom okien w Korei Północnej służy jedna lina przepasana w pasie

7586_2


3. Mechanicy kopalnianych ciężarówek muszą robić wszystko, by maszyny cały czas pracowały i zarabiały

7586_3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply