Ona jest jego oczami, on jej nogami. To małżeństwo jest dowodem na istnienie wielkiej i bezgranicznej miłości!

W obecnych czasach przysięga małżeńska nieco straciła na wartości.

To bardzo istotny tekst, który jest najważniejszą obietnicą w życiu męża i żony, bez względu na to, czy wypowiada się go w kościele, czy urzędzie stanu cywilnego. Wciąż zbyt mało par zdaje sobie sprawę ze znaczenia tych pięknych słów. Wypowiadają je, jakby były jedynie ozdobnym elementem ceremonii, a nie jak zobowiązujące przyrzeczenie na całe życie.

Po liczbie rozwodów widać, że przysięga małżeńska to dla wielu puste i nieistotne słowa. Gdy w związku pojawiają się pewne problemy np. choroba lub bieda małżeństwa często się rozpadają. Partnerzy nie są w stanie pokonać piętrzących się trudności i wolą się rozstać niż stawić czoła kłopotom. Przykład tego małżeństwa jest mocnym dowodem na istnienie bezgranicznej i szczerej miłości. Ich historia wzruszyła wielu ludzi z całego świata.

Opowiada o ogromnym poświęceniu i sile, która potrafi pokonywać największe przeszkody. Cao Shucai i Xu Houbi to zgrana i kochającą się para rolników z wioski Yong’an niedaleko Chongqing (środkowe Chiny). Od 29 lat pomagają sobie nawzajem. Ona jest jego oczami, on jej nogami. Cao Shucai w 1988 roku stracił wzrok. Niedługo potem wielkie nieszczęście dotknęło jego żonę. Xu Houbi zachorowała na raka i stała się częściowo niepełnosprawna.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply