12 obiektów i miejsc odkrytych przez archeologów, których historii, sposobu powstania i sensu nikt nie potrafi wyjaśnić

Świat pełen jest śladów przeszłości. Jedne z nich są dla nas zrozumiałe i zgodnie z ogólną wiedzą, zaś inne wprawiają w osłupienie i podważają dotychczasowe ustalenia, rodząc obawę o to, czy kiedykolwiek ktoś odkryje prawdę na temat życia dawnych cywilizacji. 

Odpowiedzi na pytania związane z przeszłością poszukują m.in. historycy i archeologowie. Dzięki ich pracy oraz poświęceniu odkrywamy i poznajemy artefakty przeszłości czy miejsca, które dotąd były ukryte przez naszymi oczami. Wiele ze znalezisk to bardzo tajemnicze obiekty, których historii czy sposobu powstania nie da się jednoznacznie wyjaśnić. Zazwyczaj takie odkrycia są mało nagłaśnianie w mediach, by nie prowokować ludzi do snucia abstrakcyjnych czy kontrowersyjnych tez na ich temat.


arcgeo-pas


Jeśli jesteście ciekawi zagadek naszej przeszłości, to poniżej prezentujmy 12 odkryć archeologicznych, których istnienie trudno wyjaśnić. 

1. Niedokończony obelisk w Asuan

W egipskim mieście Asuan odkryto tzw. „niedokończony obelisk”. Obiekt jest ogromny i budzi wiele kontrowersji, ponieważ nosi ślady używania narzędzi mechanicznych, które oczywiście nie były jeszcze znane ludziom w starożytności. Wiele osób uważa, że jest to dowód tego, iż Egipcjanie korzystali z czegoś więcej niż kamienne młotki np. z technologii pozaziemskiej.

pbs.twimg_.com-media-B7eWbOsCcAAx236--730x488


2. Tunele Stone Age

To sieć podziemnych korytarzy, których powstanie historycy i archeologowie datują na siódme stulecie przed naszą erą. Znajdują się one w Turcji i niektórzy sądzą, że wchodzą w kompleks tuneli rozciągających się pod całą Europą, a nie tylko w strukturę podziemnego miasta Derinkuyu. Istnienie korytarzy budzi wiele pytań, ponieważ precyzja ich wykonania jest zaskakującą, tak samo jak ich skomplikowana struktura i niezwykła funkcjonalność. 
Túneles-de-la-edad-de-piedra-699x750

3. Kamienne kule z Kostaryki

Na Kostaryce odnaleziono setki kul z granodiorytu. Niektóre mają średnicę zaledwie kilku centymetrów, a inne nawet do 3 metrów. Kule zostały wykonane bardzo precyzyjnie, a badacze do dziś  nie wiedzą kto, jak i w jakim celu je zrobił.

Więcej niewyjaśnionych odkryć archeologicznych znajdziecie na kolejnych trzech stronach artykułu. 

crystalinks.com-CostaRicsaStonesSpheres2-730x548

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : taringa.net

Reply