Rodzice śpiący z dzieckiem w ich łóżeczku to rzadki widok, ale powód, dla którego robi to Dayna jest niezwykły i wzruszajacy

Narodziny dziecka to ogromna zmiana w życiu kobiety, która od tego momentu robi wszystko, by jej maluch był zdrowy i szczęśliwy. Nie inaczej jest z Dayną Mager, młodą mamą, która złożyła swojej córce nietypową obietnicę. Powód, który ją do tego skłonił jest niezwykle wzruszający i przypomina o ważnym problemie naszego świata.

Dayna jest szczęśliwą mamą kilkumiesięcznej córeczki imieniem Luella. Pewnego razu jej mąż Matt zrobił jej zdjęcie, gdy leżała razem z dzieckiem w jego łóżeczku. Fotografia szybko stała się popularna w mediach społecznościowych, jednych wzruszając, a u innych wywołując mieszane uczucia. Dayna postanowiła więc podzielić się swoją historią i wyjaśnić, dlaczego tak trudno jej odejść od córki, choćby na krok.


mama-pas


Kiedy Luella była noworodkiem, jej rodzice postanowili wybrać się do kościoła, na spotkanie z misjonarzem. Duchowny opowiadał zebranym wiernym o swojej pracy w Ugandzie. Największe wrażenie na młodej mamie zrobiła opowieść o sierocińcu, w którym panowała absolutna cisza i spokój, choć przebywała w nim ponad 100 dzieci. Niestety ksiądz nie miał optymistycznego wyjaśnienia tej sytuacji: kiedy dzieci w Ugandzie trafiają do sierocińca i płaczą są pozostawiane same sobie. Płaczą godzinę albo 5, to nie istotne, ponieważ nikt i tak nie ma zamiaru podejść. Po jakimś czasie wychowankowie domów dziecka już wiedzą, że płacz nic nie zmienia, dlatego leżą w milczeniu.

To zdjęcie Dayny i Luelli ma swoją niezwykłą historię

0bc179296cb5a4ef11a767a921249551-800x800


Historia ta wstrząsnęła Dayną. Kobieta nie wyobraża sobie, jak można być obojętnym na płacz, cierpienie i smutek dziecka. To właśnie wtedy obiecała sobie, że zawsze będzie obok swojej ukochanej córeczki i nigdy jej nie zostawi. W rezultacie kiedy dziewczynka ząbkowała, matka kładła się razem z nią w jej łóżeczku, by uspokoić jej łkanie. Właśnie wtedy maż zrobił jej zdjęcie, które zainteresowało tak wielu internautów.

Luella jest wielką szczęściarą, ponieważ ma rodziców, którzy są w niej szaleńczo zakochani

032078698de1e824a1ef5d947fbbc543-800x800


Historia opowiedziana przez rodzinę Mager przypomina o losie afrykańskich dzieci, które często tracąc rodziców w konfliktach zbrojnych czy w wyniku chorób, są skazane na smutne i samotne życie w sierocińcach, gdzie nikt nie okazuje im zainteresowania i ciepła. Pamiętajmy więc o tym, że rodzicielstwo to wielka radość i dar, z którego należy korzystać, bo nie wszystkim jest dane wychowywać się z obojgiem rodziców w rodzinnym domu.

Dzieci najlepiej wychowują się w pełnych rodzinach, gdzie panuje miłość i harmonia

b4f486b0ad1c812dc98147f23a579955

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply