Sądzisz, że to zwyczajna róża? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz!

Wiele rzeczy na pierwszy rzut oka wygląda na proste do rozpoznania. Zwłaszcza na zdjęciach, na których można zmienić kadr i perspektywę, by coś wyglądało zupełne inaczej. Nasz wzrok łatwo oszukać, bo nasze mózgi to małe leniuszki i lubią najprostsze rozwiązania.

Często rzeczy, które uznajemy za pewnik, okazują się o wiele bardziej skomplikowane. Weźmy tę różę, która jest i nie jest niezwykła. Wygląda na zwyczajny kwiat, jednak jest zrobiona ze specjalnego materiału.


5Materiał, o którym mowa to zimna porcelana. Jest to masa plastyczna bardzo delikatna i łatwa w przygotowaniu. Co ważne nie trzeba jej później gotować czy piec, żeby była twarda – wystarczy pozostawić ja do wyschnięcia!

Oto co potrzebujesz:

  • 1 szklanka skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej
  • 1 szklanka kleju Wikol
  • 2 łyżki oleju lub oliwki dla dzieci
  • 2 łyżki soku z cytryny lub octu

Wykonanie, jeśli masz mikrofalówkę:

Do miski, którą można używać w mikrofalówce, wsyp mąkę i wlej klej. Dokładnie wymieszaj.

Dodaj olej i sok z cytryny. Sok nie jest niezbędny, ale hamuje rozwój pleśni, zatem warto go dodać. Masę dokładnie wymieszaj.


wikihow.com

masa


W zależności od mocy mikrofalówki masę należy podgrzać od 3 do 8 razy po 15 sekund. Podgrzej, przemieszaj. Trzeba dokładnie rozmieszać wszystkie grudki. Kiedy masa będzie gotowa to będzie kleista i równomierna.

Posmaruj ręce oliwa lub kremem, bo masa lubi lepić się do dłoni i dokładnie wyrób cisto. Włóż ciasto do woreczka lub zawiń w folię spożywczą. Jest to bardzo ważne, gdyż niezabezpieczone ciasto szybko wyschnie.

Na następnej stronie dowiesz się, jak wygląda gotowa do użycia masa!


wikihow.com

masa2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply