Julie tego psa poznała przypadkiem i pokochała od razu. Zorganizowała też kampanię uświadamiającą ludzi, skąd biorą się takie nietypowe psiaki

Julie Leroy pracuje jako oficer ds. kontroli zwierząt. W 2010 roku zajmowała się konfliktem sąsiadów o psa puszczanego bez smyczy i czekając w schronisku na właścicieli czworonoga dowiedziała się, że pewien nietypowy pit bull czeka na dom.  

Julie zgodziła się obejrzeć porzuconego szczeniaka imieniem Cuda, choć miała już w domu kilka psów i kotów. Uprzedzono ją, że psiak jest inny niż wszystkie, ale gdy go zobaczyła to oniemiała. Zwierzak miał nienaturalnie skrócony korpus i ogromną szczękę z wadą zgryzu. Szczenie raczej nie przypominało psa, ale jak stwierdziła sama Julie, wyglądało raczej na mieszankę chimery i świni lub gargulca i żaby.


dogs-with-a-genetic-defect-p


Julie była pełna obaw, ale podjęła spontaniczną decyzję, że zabierze szczeniaka do domu. Nie wiedziała, jak na to zareaguje mąż Scott, ale była przekonana, że jeśli pies zostanie w schronisku, to ze względu na swoje wady zostanie uśpiony. Wysłała więc swojemu ukochanemu serię smsów, aż ten niechętnie i z nieukrywaną złością zgodził się na kolejnego czworonoga w ich domu.

Cuda szybko zadomowił się wśród innych zwierząt Julie

dogs-with-a-genetic-defect-8


Jak można było się spodziewać, mąż Julie doznał szoku na widok ich nowego psa. Natychmiast kazał kobiecie zabrać go do weterynarza, gdyż sam chciał usłyszeć do mu dolega i jakie są jego rokowania na przyszłość. Weterynarz początkowo sądził, że Cuda ma problem neurologiczny, ale po wykonaniu badań oświadczył, iż pod tym względem szczeniak jest zdrowy i jego wygląd najprawdopodobniej jest wadą genetyczną, wynikającą ze zbyt bliskiego pokrewieństwa jego rodziców.

Kręgosłup Cuda był nienaturalne wygięty

Jaki był dalszy los tego psa? Koniecznie odwiedźcie kolejne strony, by się tego dowiedzieć. 

dogs-with-a-genetic-defect-23

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply