Ten sędzia wie, jak sprawić, by przestępca dotkliwie odczuł swoją winę. Alyssa Morrow przekonała się o tym dobitnie!

Przestępstwa wobec zwierząt często karane są niewspółmiernie do przewinienia. Sędziowie rozpatrują je zbyt łagodnie, przez co potencjalni oprawcy naszych braci mniejszych czują się bezkarnie i popełniają wykroczenia, które normalnemu człowiekowi nie mieszczą się w głowie. Jednak sędzia Michael A. Cicconetti nie przepuszcza nikomu. Alyssa Morrow z Painesville w stanie Ohio (USA) przekonała się o tym dobitnie.

We wrześniu ubiegłego roku kobieta zostawiła swojego psa, noszącego imię Łoś, samego na cały tydzień w zamkniętym domu! W dodatku bez pożywienia, dostępu do wody pitnej, w warunkach, które wołały o pomstę do nieba. Niewiele brakowało, a pies padłby z wycieńczenia, ale na szczęście ratunek przyszedł na czas.


Youtube/ABC News

sedzia4

Kiedy biednego Łosia znaleźli weterynarze, pies był skrajnie odwodniony, głodny, zdezorientowany i kompletnie przerażony. Opuszczony przez właścicielkę, której oddał swoje psie serce, nie wiedział, co się dzieje… Sprawa została zgłoszona na policję, a nieczuła kobieta stanęła przed wymiarem sprawiedliwości.

Youtube/ABC News

sedzia3


W czasie rozprawy Alyssa wprawdzie przyznała się do winy, ale chyba nie do końca rozumiała, że naraziła psa na utratę życia. Całą sprawę skomentowała słowami:

To był tylko tydzień.

Youtube/ABC News

sedzia5


Gdy sędzia Michael Cicconetti, przygotowując się do wydania wyroku, poznał warunki, w jakich przebywał pozostawiony przez kobietę pies, bardzo się zdenerwował. Dom był brudny, zaniedbany, pachniało w nim niezbyt przyjemnie i generalnie przypominał śmietnik. Nawet dla zwierzęcia nie było to godne miejsce. Jako że mężczyzna słynie z oryginalnych i trafnych kar, które są dla skazanych doskonałymi nauczkami, także dla Alyssy znalazł adekwatne zajęcie.

Youtube/ABC News

sedzia2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply