7 powodów, przez które możesz zniszczyć lub stracić swoją biżuterię!

Te błędy wobec naszej biżuterii popełniamy codziennie. Z lepszym i gorszym skutkiem. Myślimy, że jest niezniszczalna i skoro tyle kosztowała to będzie błyszczała wiecznie i nie przerwanie. To jednak mit, o wszystko trzeba dbać. Dawniej biżuteria była przekazywana z pokolenia na pokolenie i traktowana z dbałością. Teraz jest wykonana z mniej trwałych materiałów, jednak nie oznacza to, że można ją traktować nienależycie.

Zwłaszcza pierścionki zaręczynowe czy obrączki są bardzo ważną biżuterią. Należy o nie dbać i unikać błędów poniżej.


male1. Sprzątanie w bizuterii

Biżuteria zazwyczaj ma też znaczenie sentymentalne, zatem nosimy je cały czas. Zwłaszcza obrączki ślubne lub inne pierścionki są narażone na uszkodzenia. Pierścionki powinno ściągać się do spania, mycia naczyń czy ogólnie sprzątania różnymi detergentami.

Woman's Hands Dishwashing


2. Branie prysznicu lub kąpieli w biżuterii

Biżuterii nie należy nosić cały czas, a już z pewnością, gdy zamierzasz pływać w słonej wodzie. Także podczas kąpieli nawet złoto się niszczy. Chlor zawarty w wodzie też niszczy kruszec.

Woman showering outside in bathing suit


3. Nie przechowywanie biżuterii w odpowiednim miejscu

Część z nas zaraz po wejściu do domu ściąga biżuterię i kładzie ją gdzieś na stole czy półce, a to najlepsza droga, by ją stracić. Rzucanie byle gdzie biżuterii w końcu doprowadzi, że wciągniesz ją odkurzaczem albo wyrzucisz ze śmieciami do kosza.

Close-up of finger ring on table

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : jewelry.about.com

Reply