Azjaci oszaleli na punkcie nowej zabawy, polegającej na wiązaniu palców w supły. Sprawdźcie, czy też macie tak elastyczne paliczki

Dzięki powszechności internetu, nowe trendy w ciągu zaledwie paru dni rozprzestrzeniają się na cały świat.

Co kilka tygodni ludzie zachwycają się nową rozrywką: raz na topie jest wirtualna rzeczywistość (np. gra Pokemon Go), innym razem niepozorna zabawka (np. Spinner), a jeszcze później przychodzi moda na pokonywanie swych słabości w różnych wyzwaniach (tzw. challenge).

Globalny sukces pewnych zabawek, gier czy aktywności to w dużej mierze zasługa portali społecznościowych i serwisów, gdzie można publikować swoje filmy. To za ich pośrednictwem ludzie chwalą się zażywaniem nowej rozrywki, a tym samych zachęcają innych, by też spróbowali danej aktywności.

Ostatnio portal Weibo (jest to chiński odpowiednik Twittera) został zalany zdjęciami dłoni z palcami zawiązanymi w supeł. To nowe wyzwanie, z którym mierzy się azjatycka młodzież, zainspirowania przez znanego aktora Zhang Yishana, który pokazał sztuczkę z poplątanymi palcami w programie telewizyjnym

Od tej pory młodzi ludzie prześcigają się w publikacji zdjęć ukazujących najdziwniejsze sploty paliczków. Z pozoru zabawa wydaje się prosta, ale w rzeczywistości wiele osób ma spore problemy z ułożeniem swoich paluszków w prawidłowy sposób.

Zabawę oczywiście nakręca rywalizacja, by popisać się w sieci fotką, jak najbardziej niewiarygodnie powyginanych i splecionych palców. Ale czy ta zabawa jest bezpieczna dla zdrowia? O opinię poproszono profesorów z Londynu.

Zapraszamy na kolejną stronę. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply