Nowe wyzwanie w sieci powaliło na ziemię tysiące ludzi. Podejmiesz rękawicę i stawisz czoła „flex challenge”?

Co człowiek jest w stanie zrobić z nudów?

Jak zabić czas? Czym się zająć, kiedy nic nam nie przychodzi do głowy? Odpowiedzi na te pytania jest bez liku. Jedni oddają się lekturze, jeszcze inni sięgają po komórkę lub laptopa w poszukiwaniu łatwej rozrywki w sieci, następni decydują się wyjść do kina lub na spacer. Nuda rodzi kreatywność, a wyobraźnia często prowadzi nas dziwnymi ścieżkami. Czasami wpadamy na pomysły, które stają się internetowym hitem. Dokładnie tak było z wyzwaniem „flex challenge”.

Początkowo wcale nie miało być to żadne wyzwanie. Ot – kolejne ćwiczenie, które stosuje w swym rozciąganiu gimnastyczka Jax Kranitz. Nasza bohaterka postanowiła jednak przetestować gibkość swoich fanów i umieściła filmik na swoim Instagramie z wyzywającym podpisem:

Nowe wyzwanie flex ??? Oznacz znajomego, który Twoim zdaniem może to zrobić.

W wykonaniu gimnastyczki wyzwanie wyglądało banalnie łatwo. Jax położyła się na podłodze na brzuchu z rękami i na plecach i wstała bez podpórki i bez przechylania na bok, tylko dzięki zwinnym nogom. Zajęło jej to kilka sekund. To właśnie zwiodło internautów, którzy zaczęli masowo podejmować rękawicę. 

W praktyce wykonane zadania okazało się jednak trudniejsze, niż wydawało się pewnym siebie ludziom. Pisali do Jax, chwaląc jej gibkość i wygimnastykowanie: 

Właśnie to zobaczyłem na Tik Tok. Jesteś bestią. Ja ledwo dotykam palców u stóp – napisał jeden z internautów. – Umarłbym, gdybym tego spróbował – dodał kolejny.

O tym, jak wiele porażek ponieśli internauci, próbując wykonać zadanie świadczy liczba zdjęć w sieci, na których wyglądają niczym wieloryby wyrzucone na brzeg. O dziwo jednak jedna grupa użytkowników okazała się wyjątkowo skuteczna w kopiowaniu wyczynu gimnastyczki.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply