Kto kryje się pod włochatą maską Chewbacci w najnowszej części „Gwiezdnych wojen”? Zdradzamy tajemnicę, że to niezły przystojniak

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… – to zdanie zna każdy, niezależnie od tego, czy kiedykolwiek widział Gwiezdne wojny, czy nie.

Historia Stars Wars zaczyna się w 1977 roku, kiedy to George Lucas zaprezentował swój pierwszy film o potyczkach Jedi w kosmosie. Obraz z miejsca zafascynował widzów, którzy byli zachwyceni fabułą i efektami specjalnymi. Z czasem film zyskał podtytuł część IV – Nowa nadzieja i stał się klasykiem kina.

 

W 1980 roku powstała Część V – Imperium kontratakuje, a w 1983 roku Część VI – Powrót Jedi, które wraz z obrazem Nowa nadzieja, stworzyły tzw. oryginalną trylogię. Sukces tych dzieł był tak ogromny, że filmy nie miały fanów, lecz wyznawców, którzy o produkcjach wiedzieli wszystko.

Jedną z postaci, która zyskała wyjątkową sympatię widzów był Chewbacca, zwany też pieszczotliwie Chewie. To wojownik oraz pilot i mechanik, przedstawiciel rasy Wookieech, która zamieszkuje planetę Kashyyyk. Chewbacca był niewolnikiem imperium, a wyzwolił go Han Solo.

 

Postać Chewbacci pojawiła się we wszystkich trzech filmach oryginalnej trylogii oraz w Części III – Zemście Sithów, która jest ostatnią częścią trylogii prequeli powstałej w latach 1999-2005. W każdym z tych obrazów pod włochatą maską krył się aktor Peter Mayhew.

Z racji faktu, ich fascynacja widzów Gwiezdnymi wojnami nie zmalała przez lata, postanowiono nakręcić kolejne części galaktycznej opowieści. W 2015 roku ukazał się obraz Część VII –
Przebudzenie Mocy
, gdzie Chewbaccę znów zagrał Mayhew, zaś końcem 2017 roku zaprezentowano Część VIII – Ostatni Jedi, która przyniosła zmianę na miejscu odtwórcy Wookieego.

Sprawdźcie już na drugiej stronie, kim jest nowy Chewbacca. 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : upsocl.com, wikipedia.org

Reply