Złodzieje znaleźli nowy sposób na okradanie ludzi. Jeżeli odbierzesz telefon i usłyszysz takie pytanie, od razu się rozłącz!

Marketingowcy działający w firmach nastawionych na wyciąganie od nas pieniędzy doskonale wiedzą, jak kusić nas, żebyśmy uśpili czujność i dali się zwieść kuszącym ofertom.

Na pewno niejeden raz zdarzyło się wam na przykład wysłać SMS do radiowego konkursu. Co dzieje się potem? Z reguły skrzynka odbiorcza jest bombardowana setkami wiadomości, zachęcających do ponownego wzięcia udziału w zabawie. Oczywiście wysłanie SMSa pobiera środki z konta i najczęściej są to niemałe kwoty. I chociaż wiemy, jakie są konsekwencje, ulegamy sile reklamy, naiwnie wierząc, że wygramy fantastyczne nagrody.


Z faktu, że niemal wszyscy posiadamy telefony komórkowe i z reguły odbieramy je odruchowo, gdy ktoś do nas dzwoni, zaczęli w ostatnim czasie korzystać niestety także oszuści. O tym, że padliśmy ofiarą przestępstwa, dowiadujemy się dopiero wówczas, gdy ze zdumieniem odkrywamy, że na koncie brakuje nam pieniędzy, bo zostały przelane na inne konto albo wydane na drogie zakupy. I że niestety to nie my dokonaliśmy przelewu czy kupiliśmy dany produkt. A takich transakcji niestety nie da się już cofnąć.

O nowym sposobie złodziei na okradanie ludzi przeczytacie na kolejnych stronach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply