Nie chciał, żeby jego żona skończyła studia. To, do czego się posunął, aby przerwać jej edukację, jest haniebne i zasługuje na najwyższą karę!

Mimo że mamy XXI wiek w wielu krajach na świecie kobiety wciąż mają utrudniony dostęp do nauki.

Nie są wcale głupsze od mężczyzn, ale zabrania się im chodzenia do szkół. Od najmłodszych lat kładzie się większy nacisk na wykształcenie chłopców niż dziewczynek. Sądzi się, że kobietom edukacja do niczego się nie przyda, bo ich jedynymi zajęciami będą zajmowaniem się domem, opieka nad dziećmi i służenie mężom. Tymczasem niektóre z nich wcale nie marzą o takim życiu. Chciałyby mieć swoje pieniądze i samodzielnie decydować o sobie, niestety bez dobrej pracy nie jest to możliwe.

Chcą się zatem uczyć, aby osiągnąć w życiu coś więcej i stać się niezależnymi, ale tylko nielicznym się to udaje. W 1991 roku Bangladesz był jednym z krajów na świecie z najniższym poziomem wykształcenia kobiet. Aż 80% z nich nie potrafiło czytać ani pisać! Przez lata sytuacja nieco się poprawiła, ale dalej nie jest kolorowo. Sporo młodych dziewcząt wręcz marzy o pójściu do szkoły, lecz ich rodziny nie wyrażają na to zgodny. Najgorzej, gdy wyjdą za mąż. Wtedy już praktycznie mają pewność, że nigdy nie zdobędą dobrego wykształcenia.

Mieszkaniec Bangladeszu Rafiqul Islam wielokrotnie ostrzegał żonę, aby zrezygnowała z nauki. Kobieta była jednak bardzo ambitna i chciała zdobyć odpowiednie wykształcenia, a co za tym idzie znaleźć dobrą pracę. Rafiqul nie był majętnym człowiekiem i nie był w stanie znaleźć sobie pracy we własnym kraju. Musiał wyjeżdżać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby tam zarobić trochę grosza. Jego 21-letnia żona pod nieobecność męża dokładała wszelkich starań, aby stać się wykształconą osobą.

Jak zemścił się na niej mąż? O tym na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply