Po przeczytaniu tej informacji już nigdy nie obłożysz deski klozetowej papierem! Uwierz, że nie warto!

Prawie na całym świecie ludzie mają tendencję do obkładania deski sedesowej papierem toaletowym. Myślą, że jest to bardziej higieniczne i dzięki temu zabezpieczą się przed groźnymi bakteriami i wirusami znajdującymi się na jej powierzchni.

Specjaliści stwierdzili, że owszem jest to skuteczne, o ile masz ze sobą swój papier lub wyścielisz deskę chusteczkami. Używanie papieru z toalety publicznej nie jest niczym dobrym! Nawet najgrubsza warstwa nie zabezpieczy przed zarazkami, dlatego nie warto go marnować!

1


Okazuje się, że groźne bakterie i wirusy są niemal wszędzie — na kranie, umywalce, klamce czy suszarce do rąk. Jest ich również sporo na podajniku, w którym umieszcza się papier. Podczas spłukiwania wody w toalecie, chmura zarazków zostaje wrzucona w górę i osadza się na wszystkim wokół. Najwięcej mikroorganizmów przykleja się do przedmiotów znajdujących się najbliżej ubikacji, przeważnie jest to właśnie wiszący obok papier.

22


Okrywanie deski jest zatem bezsensowne i w żaden sposób nie chroni przed bakteriami. Zapewni ci co najwyżej komfort psychiczny. Jeśli chcesz zminimalizować zakażenie groźnymi chorobami, po skorzystaniu z toalety bardzo dokładnie umyj ręce!

33

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : healthylifefusion.org

Reply