Sztuka potrafi być najwymowniejszym komentarzem rzeczywistości i wyraża więcej niż tysiąc słów

To, że nasz współczesny świat zmierza w coraz bardziej niezrozumiałą, a co gorsza niebezpieczną stronę, widać coraz wyraźniej. O tym, że ludzkość się pogubiła i zmierza ku upadkowi przypomina polski artysta Paweł Kuczyński.

Ilustrator słynie z tworzenia satyrycznych i bardzo wymownych rysunków, dotyczących życia we współczesnych społeczeństwach. W bardzo sugestywny i łatwy do odczytania przez wszystkich sposób pokazuje, że ludzie pogubili się w swym postępowaniu, zatracili wartości moralne i zbyt uzależnili się od zdobyczy techniki zapominając, ile radości daje obecność drugiego człowieka i życie we wspólnocie.


pawel-kuczynski--p


Paweł Kuczyński ma niepowtarzalny artystyczny styl , który od razu pozwala wyróżnić jego prace z tłumu innych dzieł. Dzięki temu przyciąga uwagę widza i zmusza go do refleksji na temat własnego życia i kręgu cywilizacyjnego, w którym funkcjonuje. Poniżej oraz na kolejnych czterech podstronach prezentujemy kilkanaście rysunków Polaka, które są trafnym komentarzem otaczającej nas aktualnie rzeczywistości.

1. Pokemony

No cóż, sami pozwalamy na to, by naszym życiem sterowało uzależnienie od elektronicznych rozrywek.

pawel kuczynski (37)


2. Gazeta brukowa

Niestety poziom wielu gazet jest równy poziomowi bruku, a ich treść niewiele różni się od ściekowego szlamu.

pawel kuczynski (31)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply