Ma tylko 21 lat, a wynalazł urządzenie, które oczyści oceany!

Co roku do oceanów trafia 8 milionów ton odpadków! Co roku zwierzęta morskie za to płacą. Zjadając plastik, wplątując się w sieci i liny niejednokrotnie tracą życie. Delikatnie mówiąc, sytuacja jest zła. Zanieczyszczenia niszczą Ziemię, a z miesiąca na miesiąc jest trudniej pozbyć się tych śmieci. 

Jednak są ludzie, którym zależy, którzy poświęcają swój czas i umiejętności, by zadbać o planetę. Z pewnością do nich należy 21-letni student Boyan Slat, który studiuje inżynierię lotniczą, a przy okazji pracuje nad wynalazkami. Stworzona przez niego i jego zespół maszyna może w ciągu 10 lat zredukować ilość śmieci nawet o połowę.W tym roku organizacja The Ocean Cleanup chce rozpocząć proces oczyszczania oceanów od najbardziej zanieczyszczonego miejsca na Ziemi – wód między Japonią a Koreą.

1


Błyskotliwość tego pomysłu polega na tym, że cieci pływają napędzane prądami morskimi. Nadmuchiwane bariery nie wpływają na życie morskie. Żeby ludzie mogli zebrać taką ilość zanieczyszczeń, trzeba by pływać po oceanie 70000 lat.

2 3


Na razie program startuje pilotowo, by wyłapać wszelkie błędy. A od 2020 roku oczyszczarka wypływa na świat.

4 5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply