14 genialnych trików, które zapewnią komfort twoim stopom. Od dziś będą zdrowe i pozbawione pęcherzy

Buty to nieodłączny element każdej stylizacji. Możemy wyjść z domu bez czapki czy szalika, ale nie bez obuwia. Czasem potrafią nieźle dać w kość (i to dosłownie). Gdy są nieodpowiednio dobrane, uciskają stopę i sprawiają, że pojawiają się na niej nieładne pęcherze, które bolą i długo się goją.

Nawet najdroższe i najbardziej designerskie buty nie będą się dobrze prezentować, gdy będą brudne, dlatego trzeba wiedzieć jak je odpowiednio czyścić. Sportowe adidasy czy zamszowe czółenka wymagają innego sposobu pielęgnacji, dlatego absolutnie nie można myć ich tym samym środkiem.

Dziś podpowiadamy, jak właściwie czyścić różne rodzaje butów i jak sprawić, by nasze stopy czuły się w nich komfortowo.

pain1. Czyszczenie podeszwy

Jeśli podeszwy twoich sportowych butów są brudne i pożółkłe, możesz wyczyścić je pastą do zębów. Nawet zaschnięte zabrudzenia powinny zejść w mgnieniu oka!

12. Czyszczenie skórzanych butów

Związek chemiczny zwany izopropanolem (najprostszy alkohol drugorzędowy) bardzo dobrze usuwa wszelkie plamy ze skóry. Jest łatwo dostępny i niedrogi, a jednocześnie niezwykle skuteczny. Wystarczy za pomocą wacika nałożyć trochę alkoholu na but i delikatnie wetrzeć z zabrudzenie. Odczekać 20-30 minut i gotowe.

23. Usuwanie przykrego zapachu za pomocą sody

Nieprzyjemny zapach to jeden z głównych problemów, z którymi musimy walczyć przy czyszczeniu i pielęgnacji obuwia. Łatwo można się go pozbyć, wsypując do wnętrza 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej. Buty należy pozostawić na noc, by proszek mógł wchłonąć przykrą woń.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply