Chłopiec oddał worek z drogocennymi diamentami. Za uczciwość został sowicie wynagrodzony

Dzieci od najmłodszych lat trzeba uczyć uczciwości.

To bardzo ważne, bo gdy zaczniemy przymykać oko na to, że oszukują innych, w przyszłości będą oszukiwać również nas, a to najgorsze co może się zdarzyć. Nie można dawać cichego przyzwolenia na nieuczciwe zachowanie, tylko tłumaczyć, dlaczego jest nieodpowiednie i jak należy właściwie postąpić. W przyszłości z pewnością zbierzemy owoce dobrego wychowania naszych pociech.

Mieszkaniec indyjskiego Jadakhadi, Vishal Upadhyay grał z przyjacielem w krykieta, gdy natknął się na tajemnicze zawiniątko. Szukał przy drodze na parkingu piłki, a znalazł torebkę z 700-karatowymi diamentami wartymi 62 000 dolarów. Był zszokowany, że natrafił na taki skarb i bez wahania schował go do kieszeni, nie mówiąc o znalezisku nikomu. Nie zamierzał jednak przywłaszczać woreczka, lecz poszukać osoby, która go zgubiła.

Oto jak 15-latek opisuje to, co wydarzyło się później:

Wróciłem do domu i schowałem torebkę bez informowania o tym rodziców. Pomyślałem, że znajdę właściciela i zwrócę mu zgubę. Ciągle wyobrażałem sobie, co musi przechodzić osoba, które zgubiła te kamienie. Trzeciego dnia dowiedziałem się, że jakiś mężczyzna szuka diamentów. Usłyszałem rozmowę i poszedłem za nim. Powiedziałem mu, że zguba jest u mnie.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : theboredmind.com

Reply