Połowa jej szczęki wisiała na 1-centymetrowym kawałku skóry! Chirurg widział takie obrażenia jedynie na wojnie

Nigdy nie wiemy, co wydarzy się za dzień, godzinę czy tydzień. Mogą czekać nas szczęśliwe chwile, a może los szykować nam nieprzyjemną niespodziankę.

Nie mamy większego wpływu na to, co wydarzy się w przyszłości. Oczywiście możemy zapobiegać pewnym wydarzeniom, zachowując ostrożność, myśląc racjonalnie i unikając ryzykownych sytuacji. Czasem jednak nawet najbardziej ostrożnym ludziom przytrafiają się niefortunne wypadki. Ważne, aby po tragicznym zdarzeniu trafić w odpowiednie ręce. Do lekarzy z powołania, którzy mają głowę na karku i dobrze zajmą się pacjentem.

15-letnia Emily Eccles podczas jazdy konnej uległa poważnemu wypadowi. Nastolatka w sierpniu tego roku jeździła w pobliżu Baslow w Derbyshire. Nadjeżdżający samochód wystraszył konia, który gwałtownie się zerwał. Dziewczyna uderzyła głową o drewniany słup, który był elementem ogrodzenia. Uderzenie było niezwykle mocne. Lewa strona szczęki Emily została niemal całkowicie oderwana od twarzy. Wisiała na jednocentymetrowym kawałku skóry.

Młoda Brytyjka trzymała fragment własnej żuchwy w dłoniach. W wyniku szoku na początku nie wiedziała, co się faktycznie stało. Pamięta, jak po upadku trzymała w dłoniach coś czerwonego.

Spojrzałam w dół i zobaczyłam coś dziwnego. Na początku nie wiedziałam, co to jest. Potem dostrzegłam zęby i kości. Zdałam sobie sprawę, że to moja szczęka – wspomina dziewczyna.

Lekarze przyznali, że dawno nie widzieli tak rozległych obrażeń u człowieka poza strefą wojny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply