Ludzie inteligentni potrafią odpłacić pięknym za nadobne. Z ich metodami zemsta będzie jeszcze słodsza

Kiedy ktoś zajdzie nam za skórę, zwykle chcemy się zrewanżować.

W głowie kreślimy scenariusze zemsty, zwykle zgrabnie się z nich potem wycofując. W końcu nie chcemy wyjść na mściwych i zgryźliwych. Jak twierdzą psychologowie, czasami rewanż jest jednak konieczny, bo bez niego w naszym sercu tkwić będzie bolesna zadra. Co więcej, sposób, w jaki się mścimy wiele mówi o naszej inteligencji. Ludzie z wysokim IQ są w tym mistrzami, a w ich wykonaniu zemsta jest najsłodsza.

Jak twierdzi psycholog behawioralny z Isaiah Hankel, ludzie inteligentni zdają sobie sprawę z tego, że zemsta jest swego rodzaju „metodą wychowawczą”. Biorąc odwet na kimś, kto nas skrzywdził pokazujemy mu, że nie pozostaniemy mu dłużni. W przyszłości ten ktoś przemyśli sprawę i zastanowi się, czy naprawdę opłaci mu się wchodzenie nam w drogę.  Jak jednak zemścić się w inteligentny sposób i nie zrównać się poziomem z kimś, kto nas zranił? Oto kilka wskazówek.

Zemsta w najlepszym wydaniu – inteligentne metody rewanżu

Nie przesadzaj

Kiedy chcesz wziąć na kimś odwet, pamiętaj, by nie przesadzać. To łatwe tylko w teorii. Dużo prościej jest dać się ponieść emocjom, niż postępować logicznie i zdroworozsądkowo. Tymczasem umiar jest kluczem do sukcesu. Jak mówi dr Hankel, zemsta powinna być jak bajecznie drogie wino, którego łyczek smakuje wyśmienicie, ale po kilku kieliszkach niczym się nie różni od tego, co dostaniemy w dyskoncie. – Twoje argumenty muszą być racjonalne. Nie rób personalnych wycieczek. Trzymaj się faktów – radzi Hankel.

Więcej wskazówek znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : rebelcircus.com

Reply