13 błędów, które odstraszają od ciebie ludzi i psują dobre pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażanie jest bardzo ważne, bo może dać szansę na ciekawe znajomości, ale też może sprawić, że ludzie od ciebie uciekają.

Zawieranie nowych znajomości jest często stresujące, można popełnić jaką gafę. Wiadomo,  z czasem takie gafy przechodzą w anegdoty, ciepło wspominane po latach. Jednak czasem potrafią sprawić, że inni zaczną cię unikać. Jedni mają łatwość w nawiązywaniu kontaktów, naturalny talent inni muszą się nauczyć, jak postępować, by nie odstraszać innych.

Kiedy mimo największych starań, widzisz, że coś robisz źle i po pierwszym spotkaniu czy rozmowie inni cię unikają, warto zastanowić się, co robisz źle. Niektóre zachowania odstraszają innych, sprawiają, że po pierwszej randce nie następuje kolejna. Jeśli męczy cię, co robisz źle. Przeczytaj tekst poniżej, a może dowiesz się jakie błędy popełniasz i jak je wyeliminować, by cieszyć się znajomościami i udanymi spotkaniami.

Te zachowania odstraszają od ciebie innych ludzi i psują dobre wrażenie

Niedbanie o pisownie

Jak podają badania 96% kobiet, nie odpisze do mężczyzny, który pisze z rażącymi błędami. Mężczyźni są mniej wymagające, ale to nie uprawnia do pisania z błędami i bez sensu. Jeśli twoja znajomość gramatyki i ortografii nie jest najmocniejsza, to nadrób zaległości. Poprawne pisanie w ojczystym języku to nie żadna supermoc, tylko obowiązek dorosłej osoby.

Niedbanie o odpoczynek i sen

Ludzie podświadomie unikają innych, gdy ci wyglądają niezdrowo. Gdy chcesz kogoś poderwać, nie zapominaj o śnie i przyborach toaletowych. Nie chodzi o pełną tapetę, ale o to, by wyglądać promiennie i świeżo. Taki wygląd sprawia, że inni bardziej ci ufają i uważają cię za bardziej przyjazną osobę.

Stresowanie się

Stres zmienia rysy twarzy i uwalnia hormony, które odstraszają innych. Postaw na spokój, opanowanie. Podejdź do randki czy spotkania z dystansem, na spokojnie, nerwy nie pomogą, a mogą zaszkodzić, nie tylko plątać język, ale i zmniejszać twoją atrakcyjność.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply