Początkowo nikt nie odważył się go nawet dotknąć… Ludzie patrzyli z pogardą i obrzydzeniem. Nie do wiary, jaki był powód takiego zachowania!

Bohater poniższego filmiku nazywa się Janne Antin i jest nosicielem wirusa HIV. Któregoś dnia postanowił przeprowadzić nietypowy eksperyment społeczny. Wyszedł na ulicę z kartką z następującym napisem: Jestem nosicielem wirusa HIV. Odważysz się mnie dotknąć?

Zamknął oczy, rozłożył ręce i czekał na reakcję przechodniów. Początkowo nic się nie działo. Ludzie udawali, że go nie dostrzegają, trzymali się z daleka lub patrzyli z wyrzutem kiwając kłową. Nagle podeszła do niego pierwsza osoba i chwyciła go delikatnie za rękę…

1


Później kolejni ludzie zaczęli reagować. Niektórzy podchodzili z niewielką obawą, drudzy bez żadnych oporów ściskali jego dłoń. Janne był niezwykle wzruszony. Pod koniec nagrania możemy zobaczyć jego reakcję. Po trudnym początku zapewne nie spodziewał się, że społeczeństwo będzie wobec niego tak życzliwe.

Mężczyzna chciał zwrócić uwagę na problem wokół, którego krąży wciąż sporo nieprawdziwych mitów. Okazuje się, że duża część populacji myśli, że mogą zarazić się wirusem przez dotyk z chorym człowiekiem. Jest to oczywiście nieprawdą!

Jeśli zainteresował cię ten wpis, podziel się nim ze znajomymi na Facebooku! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply