3 sygnały organizmu, że rozpaczliwe potrzebuje nawodnienia

1. Zmęczenie

Czujesz je cały czas, nawet po drzemce czy przespanej nocy. To objaw odwodnienia i braku wody w organizmie. Zwłaszcza po imprezach, niezdrowym odżywianiu czy alkoholu. Organizm pozbawiony wody nie ma sił i energii na działanie. Skóra robi się sucha, a ty nie masz sił wstać. Zamiast po kawę sięgnij po wodę i małymi porcjami piją ją, dopóki nie poczujesz się lepiej.

2. Ból brzucha i zaparcia

Bolący i rozdęty brzuch, nieświeży oddech to oznaki, że jesteś za mało nawodniony. Jelita nie mogą pracować i trawić, a toksyny wracają do organizmu. Nie tylko ważne jest, by dbać o wystarczającą ilość błonnika w organizmie, ale też wody. Jeśli masz problemy z zaparciami, zdecydowanie musisz lepiej nawadniać organizm.

3. Ból głowy

Ból głowy często jest powodowany odwodnieniem. Mózg szybko reaguje na brak wody. Trzeba dbać o jego nawodnienie i odpowiednią ilość wody, by warstwy chroniące mózg miały z czego czerpać. Nie lekceważ bólu i zacznij od nawadniania.

Aby dobrze zadbać o nawadnianie organizmu i wyeliminować problemy warto zacząć dzień od wypicia szklanki wody, zawsze mieć wodę przy sobie i popijać ją małymi porcjami. Jedz owoce i warzywa z dużą ilością wody – ogórki, arbuzy czy grejpfruty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply