„Wszyscy wiedzieli, nikt nic nie powiedział” – kobieta opowiedziała historię swojego życia, by przestrzec innych przed milczeniem

Życie dzieci jest uzależnione od decyzji ich rodziców, czasami te decyzje sprawiają, że jest bardzo źle.

To, jak układają sobie życie rodzice, ma bardzo wielki wpływ na dzieci. Czy są same, czy rozstają się w pokojowy sposób, czy w kłótni. Czy później spotykają się z kimś innym, jak ta nowa osoba je traktuje. Często dzieci schodzą na drugi plan, rodzice nie radzą sobie z nowym życiem, nowymi warunkami. Kiedy jednak dziecko staje się ofiarą tych zmian, niszczy to całe jego życie.

Kathrine Fugate, postanowią opowiedzieć o swoim życiu, by pokazać, że decyzje rodziców mają bardzo wielki wpływ na dzieci. A odwracanie wzroku, powtarzanie, że to nie nasza sprawa, gdy widzi się, że źle się dzieje, jest najgorsze. Opowieść Kathrine powinna wszystkim dać do myślenia:

Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam, miałam 13 lat. Weszłam do kuchni zrobić sobie śniadanie, on siedział za stołem pił kawę i czytał gazetę. Jakby mieszkał tu od zawsze. Był wielkim facetem. Falowane włosy i broda były czarne, z białymi pasmami. Uśmiechnął się i przedstawił. Byłam spóźniona na zajęcia. Powiedziałam mu, żeby po sobie pozmywał. 

Mama poznała go wieczorem, dzień wcześniej. Chodziłyśmy razem do tego baru na pizzę, ale siostra była chora. Mama poszła sama i przyprowadziła go do domu. Była samotną matką z trzema córkami, jej drugie małżeństwo skończyło się rok wcześniej. Nie miała pracy. On zaczął nocować u nas codziennie. Kilka tygodni później w Wigilię, obudziłam się wcześnie. Nie było ich. Rano pojechali do Vegas, we trzy zostałyśmy na święta same. 

Nie byłam zła, zajęłam się siostrami. Ona byłą szczęśliwa. On kupił nam trzem nowe rowery. Minęła wigilia, a oni nie wracali. W Boże Narodzenie, wstałam o świcie. Ukradłam pieniądze z jej schowka, kupiłam siostrom prezenty i słodycze i schowałam pod choinką. Zrobiłam śniadanie. Siostry wstały, były zawiedzione, że nie ma mamy, ale prezenty je ucieszyły. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply