Brazylijska artystka pomaga bitym kobietom robiąc im darmowe tatuaże przykrywające blizny, by nie musiały patrzeć na ślady przemocy jakiej doświadczyły

Flavia Carvalho pochodzi z miejscowości Kurtyba w Brazylii. Kobieta jest artystką, która wyraża się poprzez robienie tatuaży. Kiedyś przyszedł to niej klient z blizną na brzuchu po bójce w barze i poprosił o tatuaż, który by ją zamaskować. To zainspirowało Flavię do działania i pomocy innym.

Brazylijka pomyślała sobie, że wokół niej jest więcej osób, zwłaszcza kobiet, które chciałby ukryć szpecące ślady na ciele. Kobieta postanowiła więc, że zacznie tatuować osoby, które doświadczyły przemocy domowej i w związku z tym posiadają blizny. Flavia zrezygnowała z wynagrodzenia za swoją prace, by każdy kto potrzebuje jej pomocy, mógł ją otrzymać.

Z czasem kobieta zaczęła też tatuować osoby, które posiadają blizny powypadkowe czy pooperacyjne np. po mastektomii. Swój projekt nazwala A Pele da Flor, czyli futro z kwiatów, by podkreślić to, że jej tatuaże są sposobem na przykrycie tego, co bolesne i szpetne. Malunki artystki pokrywają ciało niczym kwiaty pokrywają łąkę.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply