7 prostych i tanich patentów na upiększenie ogrodu. Koniecznie musicie je wypróbować

Wiosna w pełni, co oznacza, że przydomowe ogródki, działki i miejskie skwery zazieleniły się, a kwiatowe rabatki nabrały kolorów. Dla wszystkich miłośników ogrodnictwa wiosna to czas intensywnej pracy, ale również okres wzmożonych wydatków, ponieważ trzeba zakupić sadzonki, narzędzia, nawozy i wiele innych niezbędnych rzeczy do prac związanych z zielenią. 

Realizacja każdej pasji wymaga nakładów finansowych, również ogrodnictwo. To, ile wydamy na urządzenie wymarzonej przestrzeni wokół domu zależy od nas samych, ponieważ nie wszystko trzeba kupować w sklepie. Czasem wystarczy rozejrzeć się po domu i wykorzystać przedmioty już w nim się znajdujące, gdyż mogą one skutecznie ułatwić wykonywanie rutynowych prac lub stać się nową ciekawą ozdobą czy funkcjonalnym elementem ogrodu, ułatwiającym jego prowadzenie.


ogrod-pas


Pomieszczeniem, w którym można znaleźć szczególnie dużo przedmiotów przydatnych w ogrodzie jest kuchnia. Poniżej prezentujmy kilka pomysłów, co zrobić, by pięknie i tanio urządzić ogród, korzystając z tego, co znajduje się w kuchennych szafkach i szufladach.

1. Perfekcyjne wysadzanie

Chcąc wysadzić idealne rządki roślin nie trzeba już marnować czasu na odmierzanie odległości między nimi. Wystarczy wykorzystać blachy do wypiekania muffinów, by zrobić regularne dołeczki na sadzonki.

Bildschirmfoto-2016-04-05-um-14.09.57-622x410


2. Efektowne wykończenie ścieżek

Obrzeża trawnikowe nie są bardzo drogie, ale przy dużym ogrodzie koszt wykończenia ścieżek czy rabatek będzie spory. Jeśli więc chcecie niedrogo oddzielić klomby od reszty trawnika czy wykończyć ścieżki ogrodowe, możecie użyć zwykłych szklanych butelek. Wystarczy wkopać je w ustalonych miejscach  mniej więcej do połowy, szyjką w dół. Najlepiej wybrać kolorowe butelki, ponieważ dają najładniejszy efekt wizualny, zwłaszcza gdy opromienia je słońce.

Bildschirmfoto-2016-04-05-um-14.10.03-622x467


3. Pomysłowe etykiety dla roślin

Aby lepiej panować nad ogrodem i pamiętać, co i gdzie rośnie, często wbija się w ziemię znaczki z karteczkami, co w danym miejscu posadzono. Nie koniecznie trzeba kupować plastikowe stojaki, gdyż wystarczy wykorzystać łyżki: mają dość dużą powierzchnię, wystarczającą do napisania nazwy rośliny, są nieduże, ale zauważalne i będą ciekawie wyglądać wśród zieleni i kwiatów. Można do tego wykorzystać plastikowe łyżeczki, ozdabiając je np. dziurkowaniem lub metalowe i zdecydować się na pomalowanie ich wodoodpornymi farbami.

Patenty na niedrogie i efektowne doniczki już na kolejnej stronie. 

Bildschirmfoto-2016-04-05-um-14.11.04-622x867


Bildschirmfoto-2016-04-05-um-15.08.43-622x341

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply