Kolejne gigantyczne dziecko przyszło na świat! Zgadnijcie, ile waży ten „maluch”?

Noworodki ważą średnio około 3,5 kilograma. Jeśli któreś osiągnie wagę powyżej 4,5 kilo, uważane jest za duże. Czasem przyszłe matki słyszą od innych, że im bardziej przytyją w ciąży, tym grubsze będą ich dzieci. Nie jest to do końca prawdą.

To, czy bobas będzie większy, czy mniejszy uzależnione jest m.in. od uwarunkowań genetycznych, wagi urodzeniowej matki oraz jej wagi, zanim zaszła w ciążę. Spore znaczenie ma także sposób odżywiania się ciężarnej.

newsely.com

Warto zadbać o odpowiednią dietę i wystrzegać się produktów zawierających tzw. puste kalorie. Tym mianem określa się pożywienie posiadające bardzo niską wartość odżywczą. Na próżno szukać w nim cennych witamin, minerałów czy błonnika.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o gigantycznym dziecku z Australii. Urodziła je kobieta ważąca 250 kilogramów. Noworodek zaskoczył lekarzy swoimi gabarytami. Gdy położono go na wadze, wskazała 18.1 kg! Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z tym przypadkiem, zajrzyj TUTAJ.

W Niemczech przyszedł na świat także okazały „maluch”. Co prawda nie pobił światowego rekordu, ale jego wygląd jest równie imponujący. Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply