Ojciec bez butów idzie z malutką córką po odebranie dyplomu. Dał jej wszystko, co miał…

Nawet ci, którzy są zbyt biedni, aby wysłać swoje dzieci do szkół, uważają, że edukacja jest kluczem do sukcesu.

Sądzą, że posiadanie dyplomu otwiera wiele drzwi, a tym samym przynosi lepszą przyszłość. Wszyscy dobrze o tym wiedzą w biednych krajach, gdzie do edukacji mają dostęp tylko nieliczni. Nasze dzieci traktują szkołę jak przymus. Niechętnie do niej chodzą i odrabiają lekcje, tymczasem gdzieś w ubogim zakątku świata są maluchy, które o tym marzą.

Ostatnio stało się głośno o pewnym ojcu z Filipin. Kłopoty finansowe nie powstrzymały go przed posłaniem córki do szkoły. Mężczyzna nie miał pieniędzy, aby kupić buty dla siebie i swojej córeczki. Wszystko przeznaczył na edukację kilkulatki. Chciał zapewnić dziecku lepszy start w życiu i uznał, że posłanie jej do szkoły będzie najlepszym co może dla niej zrobić. W rzeczywistości wielu biednych ludzi odniosło sukces w życiu i stało się bogatym właśnie dzięki edukacji i wielkiej determinacji w dążeniu do celu. 

Teraz stać ich na luksusy, drogie samochody i zagraniczne wycieczki. Oriental Mindoro również pragnie takiej przyszłości dla ukochanej pociechy i wie, że należy w nią inwestować już od najmłodszych lat. Na co dzień jest pracownikiem budowlanym w La Fortuna. Pensja jest niestety niebyt wysoka, co widać, chociażby po jego ubiorze. Większość ludzi ubiera się najlepiej na specjalne okazje, ten tata włożył jednak koszulką z logiem supermana i zwykłe szorty. Oznacza to, że był to najlepszy strój, którym dysponował.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply