Ojciec w programie komputerowym odwzorowuje rysunki syna. Zobaczcie, jak wyglądałby świat gdyby dziecięce malunki stały się rzeczywistością

Świat widziany oczami dziecka jest zupełnie inny od tego, który widzą dorośli.

Co dorośli kochają w dzieciach? Między innymi ich niezdarność, która wynika z braku doświadczenia w wykonywaniu pewnych czynności np. w rysowaniu. Malunki dzieci można by wręcz uznać za osobny gatunek sztuki, ponieważ dzieła małych artystów wymykają się wszelkim ramom i logice twórczej. Z perspektywy dorosłych są zabawnymi bohomazami, ale i tak zachwycają rodziców.

pictures-p

Rysowanie jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka, ponieważ pomaga wykształcić u niego pewne zdolności, przydatne w dalszym życiu. W związku z tym rodzice często zachęcają maluchy, by próbowały na kartce odwzorowywać otaczający je świat. Oczywiście kilkulatek maluje jeszcze bardzo niedokładnie, krzywo i nie zna się na perspektywie, ale dorośli są już w stanie zidentyfikować intencje małego artysty.

Aby pokazać świat przez pryzmat talentu plastycznego dziecka, pewien ojciec postanowił urzeczywistnić rysunki swojego 6-letniego syna. Mężczyzna zbiera malunki chłopca i odtwarza je w programie komputerowym. Pomysł okazał się genialny i zabawny, o czym świadczy to, że ponad 90 tysięcy ludzi śledzi na Instagramie profil, gdzie są publikowane prace sześciolatka i jego kreatywnego taty.

Więcej zabawnych odwzorowań rysunków chłopca znajdziecie na kolejnych stronach. 

pictures-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply