Ojciec zmusił dziecko do pójścia do szkoły. Dziewczynka była pod kroplówką!

Dla większości ludzi edukacja jest koniecznością, aby odnieść sukces w życiu.

Chociaż bycie absolwentem wcale nie oznacza, że jesteś lepszy od innych. To wytrwałość i ciężka praca są ważnymi kluczami do sukcesu, ale wielu wciąż wierzy, że brak dyplomu automatycznie uczyni kogoś przegranym. Rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom możliwie jak najlepsze wykształcenia, jednak niektórzy z nich wywierają za dużą presję na pociechach.

Weźmy na przykład tego ojca z Chin. Według nas mężczyzna posunął się za daleko, kiedy kazał swojej chorej córce pójść na rozpoczęcie roku szkolnego. Dziewczynka była podpięta do kroplówki, jednak mimo to musiała wstawić się w szkole. 10-latka mocno chorowała przez ostatnie cztery dni. Miała wysoką gorączkę i dodatkowo musiała leżeć pod kroplówką. Ojciec nie chciał, żeby zaniedbywała naukę i mimo choroby zaprowadził ją do szkoły. 

W ręce trzymał drewniany kij, do którego przymocował worek z kroplówką. Ktoś ich sfilmował, kiedy pojawili się w szkole średniej w Hengshui. Na nagraniu słychać, jak mówi córce, że musi tam wejść.

Nie możesz nie spełnić oczekiwań swojego ojca — powiedział do 10-latki.

Chociaż jego zachowanie oburzyło wielu internautów, nie zabrakło słów poparcia dla wymagającego ojca. Ludzie twierdzili, że robi to wszystko z miłości do dziecka i chce, aby miało lepszą przyszłość. Podobno takim podejściem uczy córkę, że nigdy nie należy się poddawać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply