To chyba najlepszy ojciec zastępczy, jakiego kiedykolwiek widziałam. To, co robi dla tych małych tygrysiątek, jest godne podziwu!

Jak większość małp człekokształtnych, orangutany to niezwykle inteligentne zwierzęta. Aby zdobyć pożywienie, potrafią posługiwać się różnorodnymi narzędziami. Ich niezwykłe zdolności zostały opisane w periodyku Sience w 20003 roku.

Orangutany należą do jednych z najmniej agresywnych małp. Charakteryzują się bardzo przyjaznym nastawieniem zarówno do człowieka, jak i do zwierząt.

ojciec-orangutanNiedawno zaobserwowano, że orangutany żyjące na wolności regularnie odwiedzają prowadzone przez ludzi ośrodki adopcyjne dla osieroconych małp i pomagają młodym nawiązać kontakt z otoczeniem, a po wyjściu z ośrodka przystosowują je do życia w naturze.

Okazuje się, że orangutany potrafią zaopiekować się nie tylko przedstawicielami swojego gatunku. W The Myrtle Beach Society w Karolinie Południowej żyje niezwykle przyjazna małpa, która regularnie zajmuje się trzema młodymi tygrysami. Przybrany tata codziennie karmi je butelką i regularnie przytula.

2

 

1

 

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply